Zobaczcie, jak wyglądał obóz treningowy zawodników Włókniarza w hiszpańskiej miejscowości Calpe

02.03.2024

Zobaczcie, jak wyglądał obóz treningowy zawodników Włókniarza w hiszpańskiej miejscowości Calpe

Hiszpania stała się areną intensywnych treningów Tauron Włókniarza Częstochowa przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2024. Biało-zieloni zawodnicy na zgrupowaniu w malowniczej miejscowości Caple nie tylko budowali formę, ale też opracowywali wspólną strategię na tegoroczne zmagania w najlepszej lidze świata.

Zgrupowanie częstochowskich zawodników w hiszpańskim Calpe rozpoczęło się 26 lutego. Żużlowcy intensywnie trenowali na rowerach, które dostarczyła im firma Fabryka Rowerów. – Kolejny piękny dzień spędzamy na swoich rowerach i zdobywamy kolejne szczyty. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak dobrze radzą sobie nasi najmłodsi koledzy: Halkiewicz, Kupiec oraz Ludwiczak. Z tego co wiem, nigdy wcześniej nie jeździli na rowerach tak często i tak długich dystansów. Dzisiejszy podjazd pod górę miał około 19 km a oni bez większego problemu sobie z tym poradzili. Jeśli chodzi o mnie, to czuję się wspaniale. Kolarstwo to zaraz po żużlu moja druga pasja. Znałem już Calpe ze swoich wcześniejszych wyjazdów, bo są tutaj świetne trasy do jazdy na rowerach. Od przyjazdu towarzyszy nam dobra pogoda i atmosfera. Zarząd klubu podjął świetną decyzję organizując dla nas ten obóz – powiedział Mikkel Michelsen. – O tym, jak intensywny jest to wyjazd, świadczy ilość pracy, którą ma Michał Barczyński – nasz fizjoterapeuta. Liczba kilometrów, którą mają w nogach żużlowcy, sprawia, że po każdej rowerowej aktywności potrzebują oni solidnego masażu. Dzięki fachowej pomocy Michała są oni gotowi sprostać wyzwaniom dnia następnego – zapewniał klub. Zawodnicy mieli również okazję do zbudowania więzi poprzez różnorodne aktywności integracyjne. Dzięki temu zgrupowaniu będą oni jeszcze lepiej przygotowani do wspólnych wyzwań.

Przed sezonem w TAURON Włókniarzu Częstochowa doszło do dwóch istotnych zmian na poziomie sztabu szkoleniowego. Nowym trenerem został Janusz Ślączka z kolei dyrektorem sportowym Piotr Mikołajczak.

Foto: Grzegorz Misiak

  • red.
Najnowsze artykuły