Żona zadała mężowi śmiertelny cios nożem w klatkę piersiową. Jest akt oskarżenia

20.03.2024

Żona zadała mężowi śmiertelny cios nożem w klatkę piersiową. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Okręgowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko 52-letniej Wioletce S., która we wrześniu 2023 roku zabiła swojego męża, zadając mu śmiertelny cios nożem w klatkę piersiową.

– W toku śledztwa ustalono, że 28 września 2023 roku w godzinach porannych funkcjonariusze Policji przybyli do mieszkania przy ulicy Wysockiego w Częstochowie, gdzie według zgłoszenia miało dojść do zabójstwa. Na miejscu policjanci ujawnili leżące na podłodze zwłoki mężczyzny, z widoczną raną klatki piersiowej. W mieszkaniu przebywała także żona denata Wioletta S., która znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Na podstawie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w jej organizmie stwierdzono około 2,5 promila alkoholu – informuje prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

Feralnego dnia, około godziny 4:00 Wioletta S. przyszła do mieszkania sąsiada i oznajmiła, że “chyba zabiła męża nożem”. Mężczyzna najpierw udał się do mieszkania sąsiadki, gdzie zauważył leżącego na podłodze męża kobiety, a następnie zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił o zdarzeniu odpowiednie służby.

– Na podstawie zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną zgonu 50-letniego pokrzywdzonego było wykrwawienie z doznanej rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem serca i tętnicy płucnej. Według biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej rana została zadana narzędziem ostrym ze znaczną siłą. Ponadto we krwi mężczyzny stwierdzono około 4 promili alkoholu – wyjaśnił prokurator i dodał, że już w trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci ujawnili w zlewozmywaku kuchennym narzędzie zbrodni w postaci noża o długości ostrza 12 cm.

Zarzut zabójstwa męża

W śledztwie Wioletcie S. przedstawiono zarzut zabójstwa męża, którego dopuściła się przy użyciu noża. Przesłuchana przez prokuratora przyznała się do popełnienia zarzucanej jej zbrodni i wyjaśniła, że z powodu stanu nietrzeźwości  nie pamięta przebiegu zdarzenia. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie.

Na podstawie uzyskanej w śledztwie opinii sądowo-psychiatrycznej stwierdzono, że oskarżona w chwili popełnienia zarzucanego jej czynu miała w pełni zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem (pełna poczytalność).

Wioletta S. była w przeszłości karana za przestępstwo niealimentacji.

Zarzucane oskarżonej przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności.

  • pn
Najnowsze artykuły