Został aresztowany za narkotyki i kradzież prądu

23.11.2022

Został aresztowany za narkotyki i kradzież prądu

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 30-letniego przestępcę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi i nakazem doprowadzenia. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i nielegalny pobór prądu.

-Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie uzyskali informację o 30-letnim przestępcy ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Częstochowy. Do tej pory ukrywał się poza granicami kraju za spowodowanie wypadku, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, kierowanie gróźb karalnych i krótkotrwałe użycie pojazdu – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Przestępca wrócił do Polski, ale zmienił swój wygląd. Osiadł się w Częstochowie i dalej unikał kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Policjantom udało się dotrzeć na trop mężczyzny. Poszli do jego mieszkania, ale on nie otworzył drzwi. Mundurowi musieli użyć siły by wejść do środka. Mężczyzna podczas zatrzymania posiadał przy sobie 20 działek dilerskich metamfetaminy. Ponadto, lokal, w którym się znajdował został nielegalnie przyłączony do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych.

30-latek znajduje się aktualnie w więzieniu. Spędzi tam najbliższe 1,5 roku. Za posiadanie narkotyków, grozi mu do 3 lat więzienia, a za kradzież prądu kolejne 5.

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły