Zwycięstwo Rakowa Częstochowa w Gdańsku. Czerwono-Niebieski wygrali z Lechią 3:0

16.10.2022

Raków Częstochowa w wyjazdowym meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonał w minioną sobotę Lechię Gdańsk 3:0. Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Patryk Kun, Bartosz Nowak oraz Mateusz Wdowiak.

W zeszłym roku graliśmy w Gdańsku w podobnym okresie i w podobnych okolicznościach, bo też po zmianie trenera w Lechii. Wtedy przegraliśmy 1:3, a drugą połowę zagraliśmy bardzo słabo. Po roku wracamy z większą siłą, bo zagraliśmy bardzo dobry mecz i byliśmy też dość skuteczni – powiedział na pomeczowej konferencji trener Marek Papszun – Mieliśmy to spotkanie pod dużą kontrolą. Zwłaszcza w pierwszej połowie czuć było z boiska, że dominujemy we wszystkich fazach, a Lechia nie jest w stanie nam zagrozić. Po przerwie w grze rywali, po zmianach, była większa energia, jednak szybko zdobyta bramka zakończyła ten mecz. Nie spodziewałem się jednak aż takiej naszej dominacji, bo Lechia to cały czas jest dobry zespół. Uważam też, że zajmowana pozycja jest niewspółmierna do możliwości tych chłopaków, którą pokazali we wcześniejszych dwóch spotkaniach pod wodzą trenera Kaczmarka – dodał.