Budowa nowej al. Wojska Polskiego. Termin już upłynął, a prace wciąż trwają

01.12.2023

Budowa nowej al. Wojska Polskiego. Termin już upłynął, a prace wciąż trwają

Do końca listopada tego roku miały zakończyć się prace na budowie nowej DK-91 w Częstochowie. Nie udało się jednak dotrzymać tego terminu. Wykonawca inwestycji, firma NDI, prowadzi zintensyfikowane prace, jednak wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia.

Aby wygrać walkę z czasem, konsorcjum wykonawcze firm NDI sprowadziło na budowę al. Wojska Polskiego specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest układanie masy bitumicznej pomimo zimowych warunków atmosferycznych. Mowa o nagrzewnicy gazowej, która jest urządzeniem wykorzystywanym w drogownictwie w szczególności w miejscach, gdzie przy budowie dróg trudno o przyjazne warunki.

– Technologia powszechnie stosowana jest w Skandynawii, ale dopuszczona do użycia także w Polsce. Dzięki niej w obliczu niesprzyjającej aury wywołujemy sztuczne warunki na budowie w momencie, kiedy trzeba dokończyć prace i uzyskać zgodne ze specyfikacją parametry  – tłumaczy Karolina Nalepa, główny technolog NDI nadzorująca prace.

Więcej o tym specjalistycznym sprzęcie pisaliśmy kilka dni temu: https://zycieczestochowy.pl/specjalistyczny-sprzet-na-budowie-dk-91-pozwala-oszukac-zime-zobaczcie-jak-dziala/

Wykonawca prac deklaruje zakończenie robót zasadniczych z końcem roku, co pozwoli na powrót ruchu kołowego na nową al. Wojska Polskiego w Częstochowie.

  • pn
Najnowsze artykuły